Proje

Böyle Bitmesin; bütün kozlarını aile üzerine oynayan, bütün derdini aile üzerinden anlatan bir tür dizisidir. Türkiye’de son 20 yılda hızla artan boşanmalar, bu boşanmaların ilginç içerikleri, toplumun bu artışa direnemeyişi, ülkenin doğusuyla batısı arasında bu artış noktasındaki farkın gittikçe kapanıyor olması  bir şey işaret ediyordu. Şüphesiz, boşanma denen şey, aile mefhumuyla ilgili en büyük kriz noktasıydı. Ve bir şeyi tanımlamanın en temel yollarından birisi onun karşıtıyla aynı çerçevenin içine alınmasıydı.

Böyle bitmesin projesinde aileyi bütün yönleri ile anlatmak istiyoruz. O yüzden boşanmaları ve özelde ailelerin parçalanmasını engellemeye çalışan bir ekibin, her bölüm farklı bir aileyle, her bölüm farklı bir boşanma sebebiyle, her bölüm farklı bir çatışmayla ve sonuç olarak her bölüm farklı bir mesajla karşı karşıya kalacağı episodik bir tür dizisi olarak ekranlara geleceğiz !

Böyle bitmesin’ de  üç ana karakter öyküyü üstlenmektedir. Nisa, Nazlı ve Yusuf…Bir polis arabulucusu olan Nisa, olağandışı çözüm yöntemleriyle, aileye ve bireye özgün bakışıyla, emniyet mensubu olmasının getirdiği tatlı hoyratlığıyla ekibin beyni olacak ve projenin bir evlilik danışmanlığı projesinden çok, yaşayan hareket eden, hayatın içinden hikayeler anlatan bir maceraya dönüşmesini sağlayacak. Ama öte taraftan Evlilik Danışmanı Nazlı ve Hukuk Danışmanı Yusuf üzerinden izleyiciyi projenin derinliğine ikna edecek bilimsel verileri paylaşmayı da amaçlıyoruz.

Hikaye, karakterlerimizin kendi hikayelerini de ihmal etmek istemiyor. Evlilik Danışmanı Nazlı, Hukuki Danışman Yusuf ve Arabulucumuz Nisa’nın da aileleri, geçim sıkıntıları, açmazları ve sırları var. Özellikle sadece bir gün evli kaldıktan sonra  boşanan Yusuf ve Nazlı arasında devam eden aşk-nefret ilişkisi, hele de aynı ekipte yer almaya başlamalarıyla birlikte izleyicinin merkezden takip edeceği bir hikaye!

“HER EVLİLİK İKİNCİ BİR ŞANSI HAK EDER”